НІМЕЦЬКИЙ РИНОК ПРАЦІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

НІМЕЦЬКИЙ РИНОК ПРАЦІ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Наприкінці минулого року канцлерка Анґела Меркель у відеозверненні запросила на роботу до Німеччини кваліфікованих спеціалістів. Зазначила: якщо спеціалісти не приїдуть до Німеччини, то німецькі компанії почнуть виїжджати з країни. Аби привабити іноземців, ФРН послабила досить жорстке міграційне законодавство. Зміни набули чинності з 1 березня 2020 року. Тож уже цього року українські кваліфіковані лікарі, медсестри, а також вузькопрофільні технічні спеціалісти можуть знайти для себе добре оплачувану та захищену роботу у Німеччині. Адже саме таких працівників найбільше бракує у Німеччині.

Якщо говорити про зміни в законодавстві Німеччини – то основне нововведення одне: у німецькому законодавстві скасовується норма про пріоритет німців і громадян інших держав ЄС у працевлаштуванні. Тобто, якщо іноземець з-поза ЄС хоче влаштуватись на роботу в Німеччині, йому вже не треба чекати на перевірку, чи є на цю вакансію працівник з Німеччини, чи інших країн ЄС. Це дуже скоротить процедуру працевлаштування іноземця. Також скасовується обмеження видачі робочих віз лише для вакансій з великою нестачею працівників. Фактично людині, аби отримати робочу візу в Німеччину, достатньо мати лише контракт з підприємством та диплом, визнаний у Німеччині.

Визнання дипломів про вищу освіту — практика, яка уже функціонує в Німеччині. Звичайно, шлях визнання дипломів різних сеціалістів також значно різниться. Наприклад, якщо Ви отримали освіту кухаря в Україні, то щоб Вас визнали кваліфікованим кухарем в Німеччині – це значно простіший шлях, ніж, наприклад, визнання фаховості української медсестри чи акушерки.

Щодо робочих віз, то визнаним спеціалістам із знанням мови її отримати тепер буде значно простіше, ніж було до цього року. Влада Німеччини обіцяє, що буде пришвидшена процедура отримання робочої візи.

Також є можливість отримати візу для пошуків роботи. Цю візу даватимуть на півроку, і для її отримання потрібне документальне підтвердження знань німецької мови, а також фінансування на період перебування з розрахунку 853 євро на місяць.

Важливо розуміти, що якщо у Вас немає освіти за спеціальністю, за якою Ви хочете працювати, то швидше за все Вам не вдасться знайти роботу у Німеччині. Німці дуже стежать, аби те, що записано у контракті й у дипломі, збігалося. І це проблема для українців, адже більшість мають дипломи про вищу освіту, а працюють за зовсім іншими спеціальностями. Звичайно, тут багато наших співгромадян будуть пробувати «купити» дипломи відповідних спеціальностей в Україні. Але робити цього не рекомендуємо, так як це будуть даремно витрачені гроші, та й простимульована корупція. А такий диплом в майбутньому не зможе бути апостолізований та нострифікований.

Наша компанія активно працює у напрямку визнання дипломів та працевлаштування медичних працівників (фельдшерів, медсестер та акушерок) закордоном. Якщо Вас цікавить така можливість – зв’яжіться з нами! Запрошуємо до співпраці!

#AusbildungsakademieBWEUkraine #AusbildungsakademieBWE #Ausbildungsakademie