РІТ-11 -декларація про доходи в Польщі

РІТ-11 -декларація про доходи в Польщі

Шановні наші працівники!

Ви всі на початку року отримали поштою листи із інформацією про Ваші доходи як нашого працівника за минулий рік за формою PIT-11.
Хочемо коротко розповісти, що це за документ.
Ваш працедавець, BWE Polska, зобов’язаний надавати Вам такий документ щороку за результатами попереднього року. Декларація PIT-11 надається працедавцем своїм працівникам та в податкову службу (urząd skarbowy). PIT-11 – це іменна інформація про річні доходи працівника і аванси з податку на прибуток платником (підприємством). При нарахуванні зарплати працедавець оплачує певні податки (напр, податок на зарплату, соціальні внески та інше). Податок з доходу фізичної особи повинен оплачуватись особою самостійно. Такий податок особа може сплачувати або за місцем працевлаштування (в Польщі) або за місцем проживання чи громадянства (в Україні).
Так як Ви, як правило, перебуваєте і працюєте за кордоном не більше, ніж 180 днів на рік, то податок з доходу у Польщі Ви сплачувати не зобов’язані. Відповідно не зобов’язані і подавати відповідний звіт (декларацію) в податкову службу Польщі. Тільки у тих випадках, якщо працівник перебуває в Польщі більше 183 днів, то тоді він до кінця квітня 2019 року повинен подати самостійно щорічну податкову декларацію PIT – 37 на підставі отриманої від роботодавця/ців інформації у PIT-11. Але більшості з Вас, наші опікунки, ця вимога не стосується.

Що включає в себе PIT-11?
PIT-11 – це інформація про розмір доходів, отриманих працівником.
В основному включає в себе такі дані, як:
– значення доходу,
– витрати, що зменшують оподатковувану базу,
– значення прибутку (доходи – витрати),
– аванси з податку на прибуток, отримані через платника (роботодавця),
– відрахування на соціальні внески,
– відрахування на внески по охороні здоров’я.
Таким чином, цей документ підтверджує Ваші доходи та сплачені відрахування.
Наша фірма платить податки з зарплатні у Польщі, проте основну частину соціальних внесків і внесків по охороні здоров’я ми сплачуємо в Німеччині і тому в цьому звіті їх немає.

Проте, як громадяни України, які отримують дохід за кордоном, згідно українського законодавства Ви зобов’язані свої закордонні доходи також декларувати і щорічно сплачувати податок з доходу фізичних осіб. Для цього Вам необхідно звернутись у податкову службу України, подати щорічну декларацію про доходи (загальну – доходи і в Україні, і за кордоном) та сплатити податок.
Що стосується оподаткування отриманих закордоном доходів громадян в Україні – читайте за цим посиланням: https://www.yavp.pl/…/chy-zoboviazani-ukraintsi-iaki-pratsi…